“Золота підкова”

(одноденна програма по замках Львівщини)

Олеський замок – видатна пам’ятка архітектури і історії XIV-XVIII ст. Cтоїть він на високому пагорбі, звідусіль оточений болотами. Був він свідком багатьох битв. Довго він був в центрі протистоянь русько-литовських військ з польськими, а пізніше регулярно витримував татарські навали. Зараз там діє музей, в котрому ви можете ознайомитись з життям шляхти та сакральним життям. Експозиція перенесе Вас у часи мистецтва епохи відродження та барокко. Називають цей замок „колискою українських гетьманів і польських королів”.

На каву можна зупинитись в ресторані „Гридниця”, який знаходиться  в Олеському замку. Там Ви відчуєте середньовічну атмосферу і уявите себе гридом (воїном).

У селі Підгірцях , одразу ж при дорозі, бачимо закинутий костел Святого Йосифа, збудований у вісімнадцятому столітті. Ця казкова пам’ятка без перебільшення могла би бути однією з окрас будь-якого європейського міста. Від костела алеєю, через яблуневий сад, що був колись частиною парку, потрапляємо в один з найгарніших українських замків.

Підгорецький замок – це знаменитий колись в усій Європі, а тепер призабутий замок — гордість «Золотої підкови» замків України. В його ансамбль входить триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк. Підгорецький замок, був побудований на замовлення місцевого магната, по проекту європейського архітектора, і був місцем, де збиралась шляхта. З XVIIІ ст. в частині будинку знаходився музей знатних родів. В радянські часи сюди з підвісками пробивався д’Артанян під час зйомок фільму „д’Артанян і три мушкетери”.

Золочівський замок, збудований на зразок цитаделі, зберігся до сьогодні в доброму стані, зараз там проводяться реставраційні роботи. На подвір‘ї знаходиться двоповерховий житловий палац  у стилі ренесансу. Поряд з нею стоїть менша будівля – так званий Китайський палац (зараз музей східного мистецтва, один з небагатьох у своєму роді). Серед багатьох власників замку  варто згадати польського короля Яна III Собєського, котрий завдав багато поразок туркам і татарам. У 1986 р. у замку було влаштовано музей. Стіни замку мають порожнисті приміщення, над призначенням яких колись йшли дискусії. Замок має таємничі кам’яні брили, котрі виконають ваші бажання і ,взагалі, кожен замок має свої таємниці.

На території замку знаходиться ресторан «Равелін», де можна з’їсти обід перед поверненням до Львова.

Екскурсія зазвичай триває 7 – 8 годин. Протяжність маршруту  Львів – замки –  Львів близько 200 км. Екскурсійний маршрут можна також здійснювати в зворотному напрямку. В довгі літні дні до маршруту можна додати інші об’єкти, або організувати обід на природі.