Львів – 1 день

Про Львів

В 1998 році центральну частину Львова було внесено до “Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО”. Місто є цікавим та унікальним своєю неоднорідністю. І хоча це велике місто, в якому проживає прибл. 700-800 тис. населення, та найцікавіші й найстаріші пам’ятки Ви зможете побачити на території, що вимірюється лише сотнями метрів. І це невелике, за сьогоднішніми мірками, місто увібрало в себе австрійську і німецьку педантичність, слов’янський характер  українців та поляків, східну витонченість та загадковість  вірмен і євреїв. Та й інші культури теж приклались, аби витворити те, що й стало неповторним львівським шармом.

1. Середньовічне місто

Кожне місто колись було змушене оборонятись, тому екскурсія охопить арсенали, вежі, рештки міських стін та все, що було пов’язане з обороною. Релігія мала дуже великий вплив на життя людей, і тому місто було розділене на чотири релігійні громади. Оглядаючи місто, можна побачити два храми ще з ХІV ст., храми тих релігійних громад, що тут проживали, а також руїни синагоги. Головна площа міста  була його серцем, де вирішувались всі важливі справи, і вона зберегла для нас колоритні будинки  ХVІ – ХVІІ ст., в яких проживали найвизначніші та найзаможніші міщани та гості міста.

(Екскурсія пішохідна, тривалість 3 год., скорочена версія 2 год.)

2. Львів «за бабці Австрії»

Мандрівка головною алеєю міста від пам’ятника А.Міцкевичу до Оперного театру ім. С.Крушельницької із зупинками на площах та розповіддю про пам’ятники, скульптури, найцікавіші будинки кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Також мандрівка круговим маршрутом до собору св. Юра (ХVІІІ ст., головна святиня УГКЦ). По дорозі – огляд Шляхетського Казино (Будинку Вчених), Сейму Галичини (зараз ЛНУ ім. І.Франка), Львівської Політехніки та палацу Потоцьких (Галерея мистецтв) – найкращих будівель Львова кін. ХІХ ст.

(Екскурсія пішохідна, тривалість бл. 2-3 год., можлива і автомобільна версія з додатковими об’єктами по узгодженню)

 

3. Музеї під відкритим небом

Личаківське кладовище – історико-архітектурний заповідник, де поховані видатні постаті кін. ХVІІІ ст. – ХХ ст. Представники польської, української, вірменської та інших культур старались з великою пошаною ховати своїх померлих, і тому винаймали найкращих скульпторів для виготовлення пам’ятників. Ці пам’ятники нам розповідають про долі людей, їхні справи життя, їх кохання і смерть. Шевченківський Гай – музей народної архітектури та побуту, на території якого можна побачити понад 120 одиниць дерев’яних  будинків, церков, дворів, що представляють дерев’яну  архітектуру Західної України кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст.

(Екскурсія автомобільно-пішохідна, тривалість бл. 3 год.)

 

4. Сам собі режисер

У Львові є десятки цікавих музеїв, ще більше колоритних кав’ярень та ресторанів, сотні храмів, тисячі унікальних будинків. Можна піднятись на Замкову гору і побачити увесь Львів, можна спуститись в підземелля, можна скушувати пиво в музеї пивоваріння, а можна випити філіжанку львівської кави, а також –  з’їсти шоколад, зроблений на Ваших очах. При зустрічі з гідом Ви висловлюєте свої побажання та обираєте план екскурсії згідно з Вашими уподобаннями, побажаннями та можливостями.